O mądrości!!!

Nieustannie zachęcam do umiłowania mądrości, czyli filozofii. Mój nauczyciel Sokrates tak mówi w ‚Uczcie’ Platona do Ateńczyków, którzy skazali go na śmierć: „Póki mi tchu starczy, póki sił, bezwarunkowo nie przestanę filozofować, was pobudzać i pokazywać drogę każdemu, kogo tylko słucham. Wobec tego Ateńczycy, czy mnie wypuścicie, czy mnie nie wypuścicie ja nie będę postępował inaczej, nawet gdybym miał nie jeden, ale sto razy umierać”.
Na drodze do mądrości i jej umiłowania postanowiłam i ja do końca mojego życia towarzyszyć każdemu, który się ze mną wybierze. Na dobre terapeutyczne filozoficzne rozmowy zapraszam zawsze – 601271174.
Mądrość szczęśliwym trafem się w naszej płynnej ponowoczesności nie zrelatywizowała, bo niemądrego nie nazwiemy mądrym i niemądrości nie nazwiemy mądrością. Proponuję przez mądrość i z mądrością ratować zrelatywizowane Dobro, Prawdę i Piękno. Tylko z mądrością prawdę rozróżnimy od kłamstwa, dobro od zła i brzydotę od piękna. Tylko w ten sposób uratujemy siebie tak, by odczuwać swoje życie w prawdzie jako dobre i piękne, co skutkuje radością istnienia i szczęściem.
Tekst o mądrości ‚Czym jest mądrość’ znajdziecie w mojej ostatnio wydanej i dostępnej ‚Terapii Filozoficznej’ – tom 1.