Doświadczenie płynące z wieloletniego studiowania umiłowania mądrości, czyli filozofii oraz z prowadzenia terapii filozoficznej potwierdza, że najskuteczniejsza jest terapia, leczenie duszy prawdą oczywiście opartą na biblioterapii, czyli nieustannym zdobywaniu prawdziwej pogłębionej wiedzy. Tylko szczere rozmowy terapeutyczne oparte na prawdzie i kontynuacja poprzez rozmowę duszy samej ze sobą prawie zawsze skutkują w miarę szybkim uporządkowaniem swojego życia tak, że człowiek zaczyna odczuwać harmonię duchową i radość z zaistnienia oraz jego trwania tak, że bardzo chce się żyć! Tyle mocy ma Prawda i dalej Dobro, które powodują, że doświadczamy blasku Piękna! Tylko takie życie ma sens, więc warto to wiedzieć, ciągle sobie powtarzać i praktykować jako nieustanne ćwiczenie duchowe, bo to jest możliwe. Innym życiem żyć po prostu człowiekowi żyć nie warto… Przywołuję tu Sokratesa, który mówił w platońskiej Uczcie, że bezmyślnym życiem człowiekowi żyć nie warto, co jest ciągle aktualne. Tego wszystkim z całego serca życzę, bo życie może być niewyobrażalnie piękne, a zależy to w dużej mierze od nas samych, od naszych codziennych decyzji i dobrych wyborów…