Zagubiona natura ludzka

Tak, to już dzisiaj!!! Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych i do zobaczenia w Komorowie! Temat mocno dotykający naszej człowieczej natury – „Zagubiona natura ludzka’.
Z przygotowanego wykładu mała próbka, tego, co wygłoszę, a potem będzie dyskusja…
Głównymi zagrożeniami dla natury ludzkiej są: nadmierne bogactwo, szeroko pojęty konsumpcjonizm, zyski, korzyści i przyjemności kosztem środowiska i współistniejących, odporność na poznawanie i wiedzę, bezmyślność, infantylizacja kultury i przez to człowieka, nauka, postęp technologiczno – informatyczny bez humanizmu i bez relacji ludzkich oraz życie bez obowiązku i odpowiedzialności wobec siebie, współistniejących i otaczającego nas świata, czego przyczyną w dużej mierze jest pomijanie duchowego wymiaru człowieka.
Dodać tu należy jeszcze traktowanie siebie samego jako produktu na globalnym rynku próżności i zewnętrzne obrabianie, poprzez modyfikacje estetyczne tak, by jak najatrakcyjniej się na tym rynku zaprezentować. Skutkować to może tym, że realizowanie siebie jako projektu, doprowadzi do tego, że człowiek nie rozpozna swojej natury, swoich talentów i możliwości doskonalenia ich, a kiedy te mody, trendy i style przeminą, taki człowiek zostanie jak wszystkie inne produkty, niepotrzebnym nikomu odpadem, śmieciem.